Download as PDF

session 1 - platform A Dec. 2, 2017, 10 a.m.

Southern Styles (Traditional Routines) under 9 years men,
Southern Styles (Traditional Routines) under 9 years women

athlete club 5 final score
1 Igor Uszkur MKS Kung Fu Wieliczka 7.34 - 7.37
2 Alicja Wertka YMAA Targos Kwon Wrocław 7.28 - 7.27
3 Mioeric Goman MKS Kung Fu Wieliczka 7.26 - 7.27
4 Przemysław Piechnik LKS Potok Więckowice 7.26 - 7.20
5 Michalina Kotyza UKS Irbis 7.13 - 7.12
6 Maksymilian Chucherko LKS Potok Więckowice 7.01 - 7.02

Southern Styles (Traditional Routines) 9-11 years men

athlete club 5 final score
1 Franciszek Staniszewski MUKS Choy Lee Fut 7.49 - 7.47
2 Filip Parafiński MKS Kung Fu Wieliczka 7.47 - 7.47
3 Mieszko Przygoda UKS Kung Fu Tarnów 7.46 - 7.45
4 Michał Wrona MKS Kung Fu Wieliczka 7.40 - 7.42
5 Wiktor Zawada YMAA Targos Kwon Wrocław 7.35 - 7.35
6 Bartosz Marek LKS Potok Więckowice 7.35 - 7.32
7 Kacper Adamczyk MKS Kung Fu Wieliczka 7.29 - 7.30
8 Adam Niedbalski UKS Irbis 7.29 - 7.27
9 Mateusz Gońka MKS Kung Fu Wieliczka 7.28 - 7.25
10 Franciszek Derżko UKS Kung Fu Tarnów 7.27 - 7.25
11 Jakub Adamczyk MKS Kung Fu Wieliczka 7.23 - 7.22
12 Jgor Cichy UKS Kung Fu Tarnów 6.95 - 6.92
- Angelo Casillo YMAA Targos Kwon Wrocław - - -

Southern Styles (Traditional Routines) 9-11 years women

athlete club 5 final score
1 Elizabeth Lee Czech Shaolin Temple 7.50 - 7.50
2 Magda Skiba MKS Kung Fu Wieliczka 7.45 - 7.45
3 Weronika Klimczak YMAA Targos Kwon Wrocław 7.42 - 7.43
4 Natalia Zaród UKS Kung Fu Tarnów 7.40 - 7.40
5 Zuzanna Szymczyk MKS Kung Fu Wieliczka 7.36 - 7.38
6 Milena Kajca UKS Irbis 7.36 - 7.37
7 Hanna Kwapień MUKS Choy Lee Fut 7.34 - 7.33
8 Maja Brudkiewicz LKS Potok Więckowice 7.27 - 7.27
9 Ola Proszowska UKS Kung Fu Tarnów 7.17 - 7.18
10 Justyna Golemo UKS Irbis 7.19 - 7.17
11 Zuzanna Cholewa UKS Irbis 7.15 - 7.13
12 Joanna Solska UKS Irbis 7.13 - 7.12
13 Martyna Piechnik LKS Potok Więckowice 6.99 - 6.98

Southern Styles (Traditional Routines) 12-14 years men

athlete club 5 final score
1 Maksymilian Murszewski Shaolin Kung Fu - Szkoła Chińskich Sztuk Walki Gdynia 8.31 - 8.33
2 Tomasz Uchwat MKS Kung Fu Wieliczka 8.17 - 8.20
3 Tomasz Postawa MUKS Choy Lee Fut 8.13 - 8.15
4 Filip Marek LKS Potok Więckowice 8.10 - 8.15
5 Michał Szumiec UKS Irbis 8.07 - 8.07
6 Mikołaj Plata MKS Kung Fu Wieliczka 8.03 - 8.07
6 Maciej Lisik UKS Irbis 8.03 - 8.07
7 Dariusz Rozmus LKS Potok Więckowice 8.03 - 8.03
8 Kamil Zaród UKS Kung Fu Tarnów 7.99 - 8.00
9 Bartosz Uchwat MKS Kung Fu Wieliczka 7.97 - 7.98
10 Filip Chucherko LKS Potok Więckowice 7.97 - 7.97
11 Jan Kiełbania UKS Kung Fu Tarnów 7.96 - 7.95
12 Marek Jachimiak YMAA Targos Kwon Wrocław 7.91 - 7.88
13 Adam Krupa MKS Kung Fu Wieliczka 7.85 - 7.85
14 Wojciech Szuba MUKS Choy Lee Fut 7.84 - 7.83

Southern Styles (Traditional Routines) 12-14 years women

athlete club 5 final score
1 Monika Pieprzyk MKS Kung Fu Wieliczka 8.15 - 8.17
2 Adrianna Nawrot MKS Kung Fu Wieliczka 8.11 - 8.13
3 Marcelina Zwarycz YMAA Targos Kwon Wrocław 8.10 - 8.10
4 Karolina Mathias MKS Kung Fu Wieliczka 8.12 - 8.08
5 Ula Buczek MUKS Choy Lee Fut 7.99 - 8.03
6 Jolanta Drukała LKS Potok Więckowice 8.01 - 8.00
7 Gabriela Kuchnia MKS Kung Fu Wieliczka 8.00 - 7.98
8 Natasza Duch UKS Kung Fu Tarnów 7.99 - 7.97
9 Galina Korzeniak individual application 7.93 - 7.90
10 Urszula Papież UKS Irbis 7.90 - 7.88
11 Nikola Sarga MKS Kung Fu Wieliczka 7.87 - 7.85
12 Anna Loranty MKS Kung Fu Wieliczka 7.84 - 7.83
- Jagoda Kaczmarek LKS Potok Więckowice - - -

Southern Styles (Traditional Routines) 15-17 years men

athlete club 5 final score
1 Dawid Kowalik MKS Kung Fu Wieliczka 8.44 - 8.45
2 Łukasz Maślanka UKS Kung Fu Tarnów 8.38 - 8.40
3 Jakub Stasik UKS Kung Fu Tarnów 8.37 - 8.37
4 Michal Redhammer Wutai Slovakia 8.21 - 8.22
5 Wiktor Nowakowski MUKS Choy Lee Fut 7.96 - 8.00
- Kosma Kołodziej MUKS Choy Lee Fut - - -
- Peter Kysel ml. Wutai Slovakia - - -

Southern Styles (Traditional Routines) 15-17 years women

athlete club 5 final score
1 Julia Augustyn UKS Kung Fu Tarnów 8.52 - 8.52
2 Wiktoria Dębosz MKS Kung Fu Wieliczka 8.47 - 8.43
3 Ewelina Michalczyk MKS Kung Fu Wieliczka 8.36 - 8.35
4 Angelika Turek MKS Kung Fu Wieliczka 8.26 - 8.27
5 Anna Cieślik LKS Potok Więckowice 8.26 - 8.22
6 Konstancja Wójs MKS Kung Fu Wieliczka 8.16 - 8.20
7 Sara Zawadzka LKS Potok Więckowice 8.13 - 8.13
8 Aleksandra Niewiara MUKS Choy Lee Fut 8.13 - 8.10

Southern Styles (Traditional Routines) 18-39 years women,
Southern Styles (Traditional Routines) 40-60 years women

athlete club 5 final score
1 Katarzyna Migdał UKS Kung Fu Tarnów 9.21 - 9.22
2 Aleksandra Dziurdzia MKS Kung Fu Wieliczka 9.03 - 9.03
3 Katarzyna Olczak MUKS Choy Lee Fut 9.01 - 8.98
4 Magdalena Bryk UKS Irbis 8.99 - 8.98
5 Weronika Kostka UKS Kung Fu Tarnów 8.95 - 8.97
6 Karolina Mika UKS Kung Fu Tarnów 8.86 - 8.87
7 Beata Garncarz UKS Kung Fu Tarnów 8.85 - 8.83
8 Beata Grabczyńska UKS Kung Fu Tarnów 8.83 - 8.82
9 Katarína Kyselová Wutai Slovakia 8.78 - 8.78

Southern Styles (Traditional Routines) 18-39 years men,
Southern Styles (Traditional Routines) 40-60 years men

athlete club 5 final score
1 Jakub Leszczyński MUKS Choy Lee Fut 9.34 - 9.37
2 Krzysztof Wabno UKS Kung Fu Tarnów 9.15 - 9.12
3 Jakub Duch UKS Kung Fu Tarnów 8.95 - 8.95
- Tomasz Bilut UKS Kung Fu Tarnów - - -

Northern Styles (Traditional Routines) under 9 years men,
Northern Styles (Traditional Routines) under 9 years women

athlete club 5 final score
1 Alicja Wertka YMAA Targos Kwon Wrocław 7.28 - 7.28
2 Filip Dluhoš Czech Shaolin Temple 7.22 - 7.20

Northern Styles (Traditional Routines) 9-11 years men

athlete club 5 final score
1 Wit Kłuskiewicz Buski Klub Kung Fu Yantai 7.45 - 7.45
2 Marcin Juszczyk Buski Klub Kung Fu Yantai 7.41 - 7.45
3 Dominik Kolek Czech Shaolin Temple 7.28 - 7.30
4 Wiktor Zawada YMAA Targos Kwon Wrocław 7.27 - 7.25
5 Josef Bátorek Czech Shaolin Temple 7.13 - 7.13
- Angelo Casillo YMAA Targos Kwon Wrocław - - -

Northern Styles (Traditional Routines) 9-11 years women

athlete club 5 final score
1 Weronika Klimczak YMAA Targos Kwon Wrocław 7.47 - 7.48
2 Elizabeth Lee Czech Shaolin Temple 7.40 - 7.43
3 Antonina Stefańska Buski Klub Kung Fu Yantai 7.29 - 7.33
4 Anna Grońska YMAA Targos Kwon Wrocław 7.20 - 7.23

Northern Styles (Traditional Routines) 12-14 years men

athlete club 5 final score
1 Maksymilian Murszewski Shaolin Kung Fu - Szkoła Chińskich Sztuk Walki Gdynia 8.36 - 8.35
2 Franek Stefanski Buski Klub Kung Fu Yantai 8.26 - 8.25
3 Václav Návara Czech Shaolin Temple 8.09 - 8.15
4 Mateusz Pietrzyk YMAA Targos Kwon Wrocław 8.14 - 8.13
5 Konrad Gołuzd Buski Klub Kung Fu Yantai 8.11 - 8.10
6 Hubert Januchta YMAA Targos Kwon Wrocław 8.07 - 8.08
7 Szymon Rzewuski YMAA Targos Kwon Wrocław 7.96 - 7.97
8 Marek Jachimiak YMAA Targos Kwon Wrocław 7.93 - 7.95
9 Krystian Wertka YMAA Targos Kwon Wrocław 7.85 - 7.85

Northern Styles (Traditional Routines) 12-14 years women

athlete club 5 final score
1 Karolína Pražáková Czech Shaolin Temple 8.08 - 8.07
2 Marcelina Zwarycz YMAA Targos Kwon Wrocław 7.93 - 7.93
3 Nikola Waliczek MKS Shaolin Żywiec 7.90 - 7.87

Northern Styles (Traditional Routines) 15-17 years men

athlete club 5 final score
1 Wiktor Morski YMAA Targos Kwon Wrocław 8.34 - 8.35
2 Marcin Wilczyński Krakowska Szkoła Wushu 8.33 - 8.33

Northern Styles (Traditional Routines) 18-39 years men,
Northern Styles (Traditional Routines) 40-60 years men

athlete club 5 final score
1 Martin Lee Czech Shaolin Temple 9.30 - 9.33
2 Hua Yun Tsai YMAA Targos Kwon Wrocław 9.27 - 9.25
3 Peter Kysel Wutai Slovakia 9.02 - 9.00

Northern Styles (Traditional Routines) 18-39 years women

athlete club 5 final score
1 Patrycja Kolaska MKS Shaolin Żywiec 9.25 - 9.25
2 Kamila Światły Krakowska Szkoła Wushu 9.11 - 9.13
3 Ivana Zifčáková Czech Shaolin Temple 9.05 - 9.07
4 Magdalena Karasiewicz MKS Shaolin Żywiec 8.98 - 8.98

Broadsword Routines (Traditional Routines) under 9 years men,
Broadsword Routines (Traditional Routines) under 9 years women

athlete club 5 final score
1 Igor Uszkur MKS Kung Fu Wieliczka 7.16 - 7.13
2 Michalina Kotyza UKS Irbis 7.12 - 7.13
3 Przemysław Piechnik LKS Potok Więckowice 7.09 - 7.05

Broadsword Routines (Traditional Routines) 40-60 years men,
Broadsword Routines (Traditional Routines) 40-60 years women

athlete club 5 final score
1 Beata Garncarz UKS Kung Fu Tarnów 8.90 - 8.88
2 Jakub Duch UKS Kung Fu Tarnów 8.86 - 8.83
3 Beata Grabczyńska UKS Kung Fu Tarnów 8.64 - 8.63

Broadsword Routines (Traditional Routines) 9-11 years men

athlete club 5 final score
1 Wit Kłuskiewicz Buski Klub Kung Fu Yantai 7.34 - 7.33
2 Bartosz Marek LKS Potok Więckowice 7.26 - 7.30
3 Marcin Juszczyk Buski Klub Kung Fu Yantai 7.29 - 7.28
4 Mieszko Przygoda UKS Kung Fu Tarnów 7.26 - 7.25
5 Michał Wrona MKS Kung Fu Wieliczka 7.23 - 7.25
6 Josef Bátorek Czech Shaolin Temple 7.22 - 7.22
7 Adam Niedbalski UKS Irbis 7.15 - 7.17
8 Mateusz Gońka MKS Kung Fu Wieliczka 7.16 - 7.13
9 Kacper Adamczyk MKS Kung Fu Wieliczka 7.11 - 7.13
10 Jakub Adamczyk MKS Kung Fu Wieliczka 7.08 - 7.10
11 Filip Parafiński MKS Kung Fu Wieliczka 7.12 - 7.07

Broadsword Routines (Traditional Routines) 9-11 years women

athlete club 5 final score
1 Weronika Klimczak YMAA Targos Kwon Wrocław 7.41 - 7.42
2 Magda Skiba MKS Kung Fu Wieliczka 7.40 - 7.42
3 Milena Kajca UKS Irbis 7.30 - 7.37
4 Hanna Kwapień MUKS Choy Lee Fut 7.30 - 7.30
5 Natalia Zaród UKS Kung Fu Tarnów 7.26 - 7.27
6 Maja Brudkiewicz LKS Potok Więckowice 7.22 - 7.27
7 Zuzanna Szymczyk MKS Kung Fu Wieliczka 7.23 - 7.23
8 Joanna Solska UKS Irbis 7.10 - 7.10

Broadsword Routines (Traditional Routines) 12-14 years men

athlete club 5 final score
1 Maksymilian Murszewski Shaolin Kung Fu - Szkoła Chińskich Sztuk Walki Gdynia 8.42 - 8.40
2 Tomasz Postawa MUKS Choy Lee Fut 8.38 - 8.37
3 Konrad Gołuzd Buski Klub Kung Fu Yantai 8.27 - 8.25
4 Dariusz Rozmus LKS Potok Więckowice 8.26 - 8.25
5 Tomasz Uchwat MKS Kung Fu Wieliczka 8.20 - 8.20
6 Hubert Januchta YMAA Targos Kwon Wrocław 8.18 - 8.17
7 Filip Marek LKS Potok Więckowice 8.17 - 8.17
8 Szymon Rzewuski YMAA Targos Kwon Wrocław 8.15 - 8.17
8 Mateusz Pietrzyk YMAA Targos Kwon Wrocław 8.15 - 8.17
9 Kamil Zaród UKS Kung Fu Tarnów 8.12 - 8.12
10 Bartosz Uchwat MKS Kung Fu Wieliczka 8.08 - 8.07
11 Filip Chucherko LKS Potok Więckowice 8.02 - 8.02
12 Maciej Lisik UKS Irbis 8.00 - 7.98
13 Adam Krupa MKS Kung Fu Wieliczka 7.97 - 7.97
14 Michał Szumiec UKS Irbis 7.93 - 7.93
15 Mikołaj Plata MKS Kung Fu Wieliczka 7.87 - 7.87
16 Marek Jachimiak YMAA Targos Kwon Wrocław 7.79 - 7.80
17 Wojciech Szuba MUKS Choy Lee Fut 7.75 - 7.75

Broadsword Routines (Traditional Routines) 12-14 years women

athlete club 5 final score
1 Karolina Mathias MKS Kung Fu Wieliczka 8.23 - 8.23
2 Monika Pieprzyk MKS Kung Fu Wieliczka 8.11 - 8.12
3 Adrianna Nawrot MKS Kung Fu Wieliczka 8.07 - 8.07
4 Nikola Sarga MKS Kung Fu Wieliczka 7.98 - 7.98
5 Jolanta Drukała LKS Potok Więckowice 7.95 - 7.97
6 Marcelina Zwarycz YMAA Targos Kwon Wrocław 7.98 - 7.95
7 Ula Buczek MUKS Choy Lee Fut 7.89 - 7.90
8 Anna Loranty MKS Kung Fu Wieliczka 7.83 - 7.83
- Jagoda Kaczmarek LKS Potok Więckowice - - -

Broadsword Routines (Traditional Routines) 15-17 years men

athlete club 5 final score
1 Dawid Kowalik MKS Kung Fu Wieliczka 8.43 - 8.43
2 Łukasz Maślanka UKS Kung Fu Tarnów 8.38 - 8.37
3 Wiktor Nowakowski MUKS Choy Lee Fut 8.30 - 8.30
4 Michal Redhammer Wutai Slovakia 8.29 - 8.28
5 Wiktor Morski YMAA Targos Kwon Wrocław 8.28 - 8.23
- Peter Kysel ml. Wutai Slovakia - - -
- Kosma Kołodziej MUKS Choy Lee Fut - - -

Broadsword Routines (Traditional Routines) 15-17 years women

athlete club 5 final score
1 Julia Augustyn UKS Kung Fu Tarnów 8.47 - 8.48
2 Wiktoria Dębosz MKS Kung Fu Wieliczka 8.45 - 8.47
3 Ewelina Michalczyk MKS Kung Fu Wieliczka 8.35 - 8.35
4 Anna Cieślik LKS Potok Więckowice 8.33 - 8.32
5 Konstancja Wójs MKS Kung Fu Wieliczka 8.22 - 8.22
6 Angelika Turek MKS Kung Fu Wieliczka 8.20 - 8.20
7 Aleksandra Niewiara MUKS Choy Lee Fut 8.19 - 8.18
8 Sara Zawadzka LKS Potok Więckowice 8.14 - 8.18

Broadsword Routines (Traditional Routines) 18-39 years men

athlete club 5 final score
1 Jakub Leszczyński MUKS Choy Lee Fut 9.33 - 9.32

Broadsword Routines (Traditional Routines) 18-39 years women

athlete club 5 final score
1 Katarzyna Olczak MUKS Choy Lee Fut 9.08 - 9.08
2 Aleksandra Dziurdzia MKS Kung Fu Wieliczka 9.05 - 9.05
3 Katarína Kyselová Wutai Slovakia 9.00 - 9.03
4 Magdalena Bryk UKS Irbis 8.99 - 9.00
5 Weronika Kostka UKS Kung Fu Tarnów 8.86 - 8.87

session 2 - platform A Dec. 2, 2017, 2 p.m.

Sword Routines (Traditional Routines) 9-11 years men,
Sword Routines (Traditional Routines) 9-11 years women

athlete club 5 final score
1 Franciszek Staniszewski MUKS Choy Lee Fut 7.38 - 7.42
2 Elizabeth Lee Czech Shaolin Temple 7.31 - 7.33
3 Magda Skiba MKS Kung Fu Wieliczka 7.32 - 7.32

Sword Routines (Traditional Routines) 12-14 years men,
Sword Routines (Traditional Routines) 12-14 years women

athlete club 5 final score
1 Maksymilian Murszewski Shaolin Kung Fu - Szkoła Chińskich Sztuk Walki Gdynia 8.33 - 8.33
2 Tomasz Postawa MUKS Choy Lee Fut 8.23 - 8.23
3 Karolína Pražáková Czech Shaolin Temple 8.08 - 8.10
4 Franek Stefanski Buski Klub Kung Fu Yantai 7.89 - 7.88

Sword Routines (Traditional Routines) 15-17 years men,
Sword Routines (Traditional Routines) 15-17 years women,
Sword Routines (Traditional Routines) 18-39 years women

athlete club 5 final score
1 Patrycja Kolaska MKS Shaolin Żywiec 9.21 - 9.23
2 Dawid Kowalik MKS Kung Fu Wieliczka 9.23 - 9.22
3 Wiktoria Dębosz MKS Kung Fu Wieliczka 9.16 - 9.13
4 Ivana Zifčáková Czech Shaolin Temple 9.01 - 9.02
5 Aleksandra Niewiara MUKS Choy Lee Fut 8.89 - 8.90

Cudgel Routines (Traditional Routines) under 9 years men,
Cudgel Routines (Traditional Routines) under 9 years women

athlete club 5 final score
1 Alicja Wertka YMAA Targos Kwon Wrocław 7.41 - 7.42
2 Igor Uszkur MKS Kung Fu Wieliczka 7.35 - 7.37
3 Mioeric Goman MKS Kung Fu Wieliczka 7.19 - 7.22

Cudgel Routines (Traditional Routines) 9-11 years men

athlete club 5 final score
1 Dominik Kolek Czech Shaolin Temple 7.33 - 7.30
2 Josef Bátorek Czech Shaolin Temple 7.31 - 7.30
3 Wiktor Zawada YMAA Targos Kwon Wrocław 7.27 - 7.27
4 Marcin Juszczyk Buski Klub Kung Fu Yantai 7.26 - 7.27
5 Mieszko Przygoda UKS Kung Fu Tarnów 7.25 - 7.22
6 Filip Parafiński MKS Kung Fu Wieliczka 7.22 - 7.20
7 Mateusz Gońka MKS Kung Fu Wieliczka 7.15 - 7.15
8 Franciszek Derżko UKS Kung Fu Tarnów 7.16 - 7.13
9 Michał Wrona MKS Kung Fu Wieliczka 7.09 - 7.07
10 Bartosz Marek LKS Potok Więckowice 7.05 - 7.05
11 Adam Niedbalski UKS Irbis 7.01 - 7.03
12 Jgor Cichy UKS Kung Fu Tarnów 6.99 - 6.97

Cudgel Routines (Traditional Routines) 9-11 years women

athlete club 5 final score
1 Elizabeth Lee Czech Shaolin Temple 7.51 - 7.52
2 Natalia Zaród UKS Kung Fu Tarnów 7.42 - 7.45
3 Weronika Klimczak YMAA Targos Kwon Wrocław 7.35 - 7.37
4 Milena Kajca UKS Irbis 7.32 - 7.33
5 Magda Skiba MKS Kung Fu Wieliczka 7.32 - 7.30
6 Hanna Kwapień MUKS Choy Lee Fut 7.29 - 7.28
7 Zuzanna Szymczyk MKS Kung Fu Wieliczka 7.26 - 7.27
8 Anna Grońska YMAA Targos Kwon Wrocław 7.20 - 7.17
9 Ola Proszowska UKS Kung Fu Tarnów 7.18 - 7.15

Cudgel Routines (Traditional Routines) 12-14 years men

athlete club 5 final score
1 Tomasz Postawa MUKS Choy Lee Fut 8.33 - 8.33
2 Tomasz Uchwat MKS Kung Fu Wieliczka 8.29 - 8.28
3 Hubert Januchta YMAA Targos Kwon Wrocław 8.28 - 8.28
4 Konrad Gołuzd Buski Klub Kung Fu Yantai 8.25 - 8.25
5 Szymon Rzewuski YMAA Targos Kwon Wrocław 8.17 - 8.20
6 Bartosz Uchwat MKS Kung Fu Wieliczka 8.21 - 8.18
7 Michał Szumiec UKS Irbis 8.19 - 8.18
8 Kamil Zaród UKS Kung Fu Tarnów 8.11 - 8.08
9 Václav Návara Czech Shaolin Temple 8.03 - 8.03
10 Filip Marek LKS Potok Więckowice 8.05 - 8.02
11 Krystian Wertka YMAA Targos Kwon Wrocław 7.99 - 7.98
12 Dariusz Rozmus LKS Potok Więckowice 7.98 - 7.97
- Wojciech Szuba MUKS Choy Lee Fut - - -

Cudgel Routines (Traditional Routines) 12-14 years women

athlete club 5 final score
1 Karolína Pražáková Czech Shaolin Temple 8.29 - 8.30
2 Karolina Mathias MKS Kung Fu Wieliczka 8.27 - 8.28
3 Monika Pieprzyk MKS Kung Fu Wieliczka 8.13 - 8.15
4 Marcelina Zwarycz YMAA Targos Kwon Wrocław 7.98 - 7.98
5 Nikola Sarga MKS Kung Fu Wieliczka 7.96 - 7.97
6 Ula Buczek MUKS Choy Lee Fut 7.94 - 7.93
7 Dorota Kiełbania UKS Kung Fu Tarnów 7.90 - 7.87

Cudgel Routines (Traditional Routines) 15-17 years men

athlete club 5 final score
1 Dawid Kowalik MKS Kung Fu Wieliczka 8.38 - 8.38
2 Wiktor Morski YMAA Targos Kwon Wrocław 8.32 - 8.30
3 Łukasz Maślanka UKS Kung Fu Tarnów 8.26 - 8.27
4 Wiktor Nowakowski MUKS Choy Lee Fut 8.22 - 8.23
5 Jakub Stasik UKS Kung Fu Tarnów 8.19 - 8.18
6 Kosma Kołodziej MUKS Choy Lee Fut 8.16 - 8.17
- Peter Kysel ml. Wutai Slovakia - - -

Cudgel Routines (Traditional Routines) 15-17 years women

athlete club 5 final score
1 Wiktoria Dębosz MKS Kung Fu Wieliczka 8.45 - 8.43
2 Julia Augustyn UKS Kung Fu Tarnów 8.40 - 8.38
3 Anna Cieślik LKS Potok Więckowice 8.17 - 8.17
4 Angelika Turek MKS Kung Fu Wieliczka 8.16 - 8.17
5 Aleksandra Niewiara MUKS Choy Lee Fut 8.11 - 8.13

Cudgel Routines (Traditional Routines) 18-39 years men,
Cudgel Routines (Traditional Routines) 18-39 years women

athlete club 5 final score
1 Ivana Zifčáková Czech Shaolin Temple 9.13 - 9.13
2 Krzysztof Wabno UKS Kung Fu Tarnów 9.06 - 9.08

Spear Routines (Traditional Routines) 9-11 years men,
Spear Routines (Traditional Routines) 9-11 years women

athlete club 5 final score
1 Filip Parafiński MKS Kung Fu Wieliczka 7.44 - 7.35
2 Magda Skiba MKS Kung Fu Wieliczka 7.37 - 7.35
3 Dominik Kolek Czech Shaolin Temple 7.31 - 7.25
4 Franciszek Staniszewski MUKS Choy Lee Fut 7.07 - 7.05

Spear Routines (Traditional Routines) 12-14 years men

athlete club 5 final score
1 Tomasz Postawa MUKS Choy Lee Fut 8.36 - 8.37
2 Franek Stefanski Buski Klub Kung Fu Yantai 8.29 - 8.30
3 Tomasz Uchwat MKS Kung Fu Wieliczka 8.27 - 8.25
4 Adam Krupa MKS Kung Fu Wieliczka 8.13 - 8.13
5 Bartosz Uchwat MKS Kung Fu Wieliczka 8.11 - 8.13
6 Maciej Lisik UKS Irbis 8.12 - 8.10
7 Kamil Zaród UKS Kung Fu Tarnów 8.04 - 8.07
8 Václav Návara Czech Shaolin Temple 7.95 - 7.97
- Jan Kiełbania UKS Kung Fu Tarnów - - -

Spear Routines (Traditional Routines) 12-14 years women

athlete club 5 final score
1 Karolina Mathias MKS Kung Fu Wieliczka 8.29 - 8.30
2 Karolína Pražáková Czech Shaolin Temple 8.27 - 8.25
3 Monika Pieprzyk MKS Kung Fu Wieliczka 8.16 - 8.20
4 Urszula Papież UKS Irbis 8.15 - 8.15
5 Ula Buczek MUKS Choy Lee Fut 8.03 - 8.03
6 Adrianna Nawrot MKS Kung Fu Wieliczka 8.01 - 8.02
6 Anna Loranty MKS Kung Fu Wieliczka 8.01 - 8.02
7 Gabriela Kuchnia MKS Kung Fu Wieliczka 7.89 - 7.90

Spear Routines (Traditional Routines) 15-17 years men

athlete club 5 final score
1 Dawid Kowalik MKS Kung Fu Wieliczka 8.41 - 8.38
2 Łukasz Maślanka UKS Kung Fu Tarnów 8.37 - 8.38
3 Wiktor Nowakowski MUKS Choy Lee Fut 8.25 - 8.23
4 Michal Redhammer Wutai Slovakia 8.12 - 8.12
- Kosma Kołodziej MUKS Choy Lee Fut - - -

Spear Routines (Traditional Routines) 15-17 years women

athlete club 5 final score
1 Wiktoria Dębosz MKS Kung Fu Wieliczka 8.43 - 8.42
1 Julia Augustyn UKS Kung Fu Tarnów 8.43 - 8.42
2 Ewelina Michalczyk MKS Kung Fu Wieliczka 8.34 - 8.32
3 Angelika Turek MKS Kung Fu Wieliczka 8.25 - 8.23
4 Aleksandra Niewiara MUKS Choy Lee Fut 8.18 - 8.17
- Konstancja Wójs MKS Kung Fu Wieliczka - - -

Spear Routines (Traditional Routines) 18-39 years men

athlete club 5 final score
1 Jakub Leszczyński MUKS Choy Lee Fut 9.34 - 9.35
2 Krzysztof Wabno UKS Kung Fu Tarnów 9.09 - 9.10

Spear Routines (Traditional Routines) 18-39 years women

athlete club 5 final score
1 Patrycja Kolaska MKS Shaolin Żywiec 9.25 - 9.25
2 Aleksandra Dziurdzia MKS Kung Fu Wieliczka 9.02 - 9.00
3 Magdalena Bryk UKS Irbis 8.94 - 8.93

Other Short and Soft Apparatus R (Traditional Routines) 9-11 years men,
Other Short and Soft Apparatus R (Traditional Routines) 9-11 years women

athlete club 5 final score
1 Weronika Klimczak YMAA Targos Kwon Wrocław 7.39 - 7.43
2 Magda Skiba MKS Kung Fu Wieliczka 7.35 - 7.38
3 Franciszek Derżko UKS Kung Fu Tarnów 7.21 - 7.18
4 Bartosz Marek LKS Potok Więckowice 7.14 - 7.15

Other Short and Soft Apparatus R (Traditional Routines) 12-14 years men

athlete club 5 final score
1 Tomasz Postawa MUKS Choy Lee Fut 8.36 - 8.33
2 Tomasz Uchwat MKS Kung Fu Wieliczka 8.31 - 8.32
3 Hubert Januchta YMAA Targos Kwon Wrocław 8.19 - 8.22
4 Dariusz Rozmus LKS Potok Więckowice 8.13 - 8.15
5 Szymon Rzewuski YMAA Targos Kwon Wrocław 8.14 - 8.13
6 Filip Marek LKS Potok Więckowice 8.11 - 8.12
7 Kamil Zaród UKS Kung Fu Tarnów 8.02 - 8.03

Other Short and Soft Apparatus R (Traditional Routines) 12-14 years women

athlete club 5 final score
1 Monika Pieprzyk MKS Kung Fu Wieliczka 8.26 - 8.27
2 Adrianna Nawrot MKS Kung Fu Wieliczka 8.21 - 8.20
3 Karolina Mathias MKS Kung Fu Wieliczka 8.20 - 8.20
4 Gabriela Kuchnia MKS Kung Fu Wieliczka 8.11 - 8.12
5 Jolanta Drukała LKS Potok Więckowice 8.08 - 8.07
6 Anna Loranty MKS Kung Fu Wieliczka 8.05 - 8.05
7 Marcelina Zwarycz YMAA Targos Kwon Wrocław 7.98 - 7.97
8 Ula Buczek MUKS Choy Lee Fut 7.95 - 7.97
- Jagoda Kaczmarek LKS Potok Więckowice - - -

Other Short and Soft Apparatus R (Traditional Routines) 15-17 years men

athlete club 5 final score
1 Łukasz Maślanka UKS Kung Fu Tarnów 8.32 - 8.30
2 Jakub Stasik UKS Kung Fu Tarnów 8.29 - 8.30
3 Dawid Kowalik MKS Kung Fu Wieliczka 8.29 - 8.27
4 Wiktor Nowakowski MUKS Choy Lee Fut 8.20 - 8.18

Other Short and Soft Apparatus R (Traditional Routines) 15-17 years women

athlete club 5 final score
1 Wiktoria Dębosz MKS Kung Fu Wieliczka 8.40 - 8.40
2 Julia Augustyn UKS Kung Fu Tarnów 8.31 - 8.28
3 Ewelina Michalczyk MKS Kung Fu Wieliczka 8.22 - 8.22
4 Anna Cieślik LKS Potok Więckowice 8.17 - 8.18
5 Sara Zawadzka LKS Potok Więckowice 8.16 - 8.12
6 Angelika Turek MKS Kung Fu Wieliczka 8.05 - 8.05

Other Short and Soft Apparatus R (Traditional Routines) 40-60 years men,
Other Short and Soft Apparatus R (Traditional Routines) 40-60 years women

athlete club 5 final score
1 Beata Garncarz UKS Kung Fu Tarnów 9.02 - 9.00
2 Peter Kysel Wutai Slovakia 8.97 - 8.97
3 Beata Grabczyńska UKS Kung Fu Tarnów 8.83 - 8.80

Other Long Apparatus Routines (Traditional Routines) 18-39 years men,
Other Long Apparatus Routines (Traditional Routines) 18-39 years women

athlete club 5 final score
1 Katarína Kyselová Wutai Slovakia 8.92 - 8.90
- Kamil Zakrzewski individual application - - -

Other Long Apparatus Routines (Traditional Routines) 12-14 years men,
Other Long Apparatus Routines (Traditional Routines) 15-17 years women

athlete club 5 final score
1 Tomasz Postawa MUKS Choy Lee Fut 8.40 - 8.40
2 Anna Cieślik LKS Potok Więckowice 8.28 - 8.30
3 Aleksandra Niewiara MUKS Choy Lee Fut 8.13 - 8.12

Other Short and Soft Apparatus R (Traditional Routines) 18-39 years men,
Other Short and Soft Apparatus R (Traditional Routines) 18-39 years women

athlete club 5 final score
1 Aleksandra Dziurdzia MKS Kung Fu Wieliczka 9.07 - 9.07
2 Magdalena Bryk UKS Irbis 8.96 - 8.93
3 Weronika Kostka UKS Kung Fu Tarnów 8.92 - 8.90
4 Karolina Mika UKS Kung Fu Tarnów 8.86 - 8.83
- Katarzyna Migdał UKS Kung Fu Tarnów - - -
- Tomasz Bilut UKS Kung Fu Tarnów - - -

Duilian (Set Sparring) (Traditional Routines) 9-11 years women,
Duilian (Set Sparring) (Traditional Routines) 12-14 years women

athlete club 5 final score
1 Monika Pieprzyk, Karolina Mathias MKS Kung Fu Wieliczka 8.14 - 8.15
2 Adrianna Nawrot, Angelika Turek MKS Kung Fu Wieliczka 8.09 - 8.07
3 Weronika Klimczak, Marcelina Zwarycz YMAA Targos Kwon Wrocław 8.02 - 8.00
4 Anna Loranty, Gabriela Kuchnia MKS Kung Fu Wieliczka 7.83 - 7.78
- Jagoda Kaczmarek, Bartosz Marek LKS Potok Więckowice - - -

Duilian (Set Sparring) (Traditional Routines) 12-14 years men

athlete club 5 final score
1 Mateusz Pietrzyk, Szymon Rzewuski YMAA Targos Kwon Wrocław 8.19 - 8.18
2 Hubert Januchta, Krystian Wertka YMAA Targos Kwon Wrocław 8.15 - 8.12
3 Filip Marek, Dariusz Rozmus LKS Potok Więckowice 8.10 - 8.10
- Tomasz Uchwat, Bartosz Uchwat MKS Kung Fu Wieliczka - - -

Duilian (Set Sparring) (Traditional Routines) 15-17 years men,
Duilian (Set Sparring) (Traditional Routines) 15-17 years women

athlete club 5 final score
1 Julia Augustyn, Łukasz Maślanka UKS Kung Fu Tarnów 8.37 - 8.40
2 Wiktoria Dębosz, Magda Skiba MKS Kung Fu Wieliczka 8.40 - 8.37
3 Dawid Kowalik, Tomasz Uchwat MKS Kung Fu Wieliczka 8.31 - 8.32
4 Filip Chucherko, Sara Zawadzka LKS Potok Więckowice 8.23 - 8.25
- Łukasz Maślanka, Julia Augustyn UKS Kung Fu Tarnów - - -

opening ceremony Dec. 2, 2017, 8 p.m.

session 3 - platform A Dec. 3, 2017, 10 a.m.

Changquan (Optional Routines) Optional taolu (over 18years) men

athlete club 5 final score
1 Michał Malinowski Czerwony Tygrys Warszawa 8.72 - 8.73
2 Vojta Mužný Česká Asociace Shaolin Wushu 8.67 - 8.68
3 Kacper Pałys Czerwony Tygrys Warszawa 8.49 - 8.48
4 Kamil Zakrzewski individual application 8.41 - 8.38
5 Morgan Myśko Czerwony Tygrys Warszawa 8.22 - 8.23

Wu Bu Quan (Demonstration Event) under 9 years men

athlete club 5 final score
1 Liao Shengdi UKS Warszawska Szkoła Wushu Sportowego 7.64 - 7.62
2 Pan Zeyuan UKS Warszawska Szkoła Wushu Sportowego 7.53 - 7.50
3 Adrian Brykalski Krakowska Szkoła Wushu 7.37 - 7.38
4 Ryszard Grodzicki UKS Warszawska Szkoła Wushu Sportowego 7.30 - 7.23
5 Guo Siwei UKS Warszawska Szkoła Wushu Sportowego 7.18 - 7.22
6 Fryderyk Liber Krakowska Szkoła Wushu 7.00 - 7.00
7 Olaf Brykalski Krakowska Szkoła Wushu 6.90 - 6.93
8 Szymon Kryus Krakowska Szkoła Wushu 6.58 - 6.63

Wu Bu Quan (Demonstration Event) under 9 years women

athlete club 5 final score
1 Łucja Brykalska Krakowska Szkoła Wushu 7.21 - 7.22
2 Milena Krejcza Krakowska Szkoła Wushu 7.20 - 7.20
3 Antonina Bulka Krakowska Szkoła Wushu 6.96 - 6.97
4 Julia Wilk Krakowska Szkoła Wushu 6.99 - 6.95
5 Maja Liber Krakowska Szkoła Wushu 6.90 - 6.92
6 Zuzana Bulka Krakowska Szkoła Wushu 6.81 - 6.88

Changquan 1 Duan (Demonstration Event) under 9 years men

athlete club 5 final score
1 Liao Shengdi UKS Warszawska Szkoła Wushu Sportowego 7.46 - 7.45
2 Pan Zeyuan UKS Warszawska Szkoła Wushu Sportowego 7.33 - 7.32
3 Guo Siwei UKS Warszawska Szkoła Wushu Sportowego 7.00 - 7.00

Changquan 32 (Demonstration Event) 12-14 years men,
Changquan 32 (Demonstration Event) 12-14 years women

athlete club 5 final score
1 WEI Yaoye UKS Warszawska Szkoła Wushu Sportowego 7.39 - 7.35
2 Shan Sizhe UKS Warszawska Szkoła Wushu Sportowego 7.36 - 7.35

Changquan 1 Set (Demonstration Event) 12-14 years women

athlete club 5 final score
1 Maria Gałkowska Krakowska Szkoła Wushu 7.28 - 7.17
2 Alicja Gulbińska Krakowska Szkoła Wushu 7.14 - 7.10
3 Aleksandra Gulbińska Krakowska Szkoła Wushu 6.40 - 6.40
- Julia Kućka Krakowska Szkoła Wushu - - -

Changquan 1 Set (Demonstration Event) 12-14 years men

athlete club 5 final score
1 Jakub Bubak Krakowska Szkoła Wushu 7.22 - 7.20

Nanquan 1 Set (Demonstration Event) 12-14 years men

athlete club 5 final score
1 Emil Bielawski Krakowska Szkoła Wushu 7.14 - 7.17
2 Filip Fabian Wutai Slovakia 7.01 - 7.15
3 Piotr Cnota Krakowska Szkoła Wushu 7.07 - 7.12

Daoshu (Optional Routines) Optional taolu (over 18years) men

athlete club 5 final score
1 Kacper Pałys Czerwony Tygrys Warszawa 8.89 - 9.05
2 Vojta Mužný Česká Asociace Shaolin Wushu 8.84 - 8.87
3 Kamil Zakrzewski individual application 8.81 - 8.80
4 Michał Malinowski Czerwony Tygrys Warszawa 8.74 - 8.78
5 Piotr Pęczek UKS Warszawska Szkoła Wushu Sportowego 8.47 - 8.50

Jianshu (Optional Routines) Optional taolu (over 18years) men,
Jianshu (Optional Routines) Optional taolu (over 18years) women

athlete club 5 final score
1 HE Xijing UKS Warszawska Szkoła Wushu Sportowego 9.63 - 9.65
2 Morgan Myśko Czerwony Tygrys Warszawa 8.40 - 8.47

Daoshu 32 (Demonstration Event) 12-14 years men,
Gunshu 32 (Demonstration Event) 12-14 years men

athlete club 5 final score
1 Shan Sizhe UKS Warszawska Szkoła Wushu Sportowego 6.97 - 7.10
2 Filip Fabian Wutai Slovakia 6.84 - 7.00
- Filip Fabian Wutai Slovakia - - -

Nangun 32 (Demonstration Event) 12-14 years men

athlete club 5 final score
1 Filip Fabian Wutai Slovakia 6.96 - 7.07

Daoshu 1 Set (Demonstration Event) 12-14 years men

athlete club 5 final score
1 Jakub Bubak Krakowska Szkoła Wushu 6.46 - 6.60

Changquan (Compulsory Routines) Group C (under 12) men

athlete club 5 final score
1 Matyas Cohl Wushu Olomouc Czech Republic 8.76 - 8.80
2 Peter Bratko School of Chinese Wushu - Slovakia 8.48 - 8.53
3 Juraj Mišák School of Chinese Wushu - Slovakia 8.31 - 8.38
4 Kamil ZHENG UKS Warszawska Szkoła Wushu Sportowego 8.04 - 8.07

Changquan (Compulsory Routines) Group C (under 12) women

athlete club 5 final score
1 Ema Svetlikova Wushu Olomouc Czech Republic 8.87 - 8.90
2 Marika Brodowska Krakowska Szkoła Wushu 8.57 - 8.62
3 SHEN Xin UKS Warszawska Szkoła Wushu Sportowego 8.42 - 8.40
4 Barbora Oplustilova Wushu Olomouc Czech Republic 8.36 - 8.40
5 Zuzanna Bubak Krakowska Szkoła Wushu 8.26 - 8.30

Nanquan (Compulsory Routines) Group C (under 12) men

athlete club 5 final score
1 Tobiáš Kitta Wushu Club Trnava Slovakia 8.72 - 8.83
2 Matej Michalovič Wutai Slovakia 8.55 - 8.53
3 Ján Barica Wutai Slovakia 7.76 - 7.70
4 Radoslav Moravčík Wutai Slovakia 7.46 - 7.30

Changquan (Compulsory Routines) Group B (12-14years) men,
Changquan (Compulsory Routines) Group B (12-14years) women

athlete club 5 final score
1 Tobiáš Kitta Wushu Club Trnava Slovakia 8.85 - 8.92
2 Vendy Pospisilova Wushu Olomouc Czech Republic 8.61 - 8.60
3 Lenka Ondrovičová School of Chinese Wushu - Slovakia 8.29 - 8.27
4 Johana Vilikovská School of Chinese Wushu - Slovakia 8.20 - 8.23
5 Petronela Plaskurová School of Chinese Wushu - Slovakia 8.14 - 8.10
6 Hana Hatalová School of Chinese Wushu - Slovakia 8.02 - 8.07
7 Estera Wierzbińska Krakowska Szkoła Wushu 8.02 - 8.00
- Jiří Vondrášek Česká Asociace Shaolin Wushu - - -

Nandao (Compulsory Routines) Group C (under 12) men

athlete club 5 final score
1 Matej Michalovič Wutai Slovakia 8.42 - 8.43
2 Ján Barica Wutai Slovakia 8.18 - 8.18
3 Radoslav Moravčík Wutai Slovakia 8.03 - 8.08

Nangun (Compulsory Routines) Group C (under 12) men

athlete club 5 final score
1 Matej Michalovič Wutai Slovakia 8.27 - 8.25
2 Radoslav Moravčík Wutai Slovakia 8.08 - 8.10
3 Ján Barica Wutai Slovakia 8.08 - 8.07

Gunshu (Optional Routines) Optional taolu (over 18years) men,
Qiangshu (Optional Routines) Optional taolu (over 18years) men

athlete club 5 final score
1 Michał Malinowski Czerwony Tygrys Warszawa 9.23 - 9.25
2 Kamil Zakrzewski individual application 8.89 - 8.92
3 Kacper Pałys Czerwony Tygrys Warszawa 8.86 - 8.83
4 Morgan Myśko Czerwony Tygrys Warszawa 8.82 - 8.82

Changquan (Compulsory Routines) Group A (15-17years) men,
Changquan (Compulsory Routines) Group A (15-17years) women

athlete club 5 final score
1 Mateusz Siemianow Krakowska Szkoła Wushu 9.05 - 9.02
2 Adam Svetlik Wushu Olomouc Czech Republic 8.80 - 8.83
3 Bartłomiej Selega Krakowska Szkoła Wushu 8.50 - 8.50
4 WEN Jingshan UKS Warszawska Szkoła Wushu Sportowego 8.12 - 8.03
5 Marysia Sikora Czerwony Tygrys Warszawa 7.75 - 7.75

Changquan (Compulsory Routines) Obligatory taolu 18-39 years men,
Changquan (Compulsory Routines) Obligatory taolu 18-39 years women

athlete club 5 final score
1 Wojtek Proszak Czerwony Tygrys Warszawa 8.34 - 8.37
2 Kamila Kowacka Krakowska Szkoła Wushu 7.86 - 7.83
3 Małgorzata Pieśniewska Czerwony Tygrys Warszawa 7.34 - 7.33

Daoshu (Compulsory Routines) Group C (under 12) men,
Daoshu (Compulsory Routines) Group C (under 12) women

athlete club 5 final score
1 Tobiáš Kitta Wushu Club Trnava Slovakia 8.68 - 8.67
2 Peter Bratko School of Chinese Wushu - Slovakia 8.12 - 8.17
3 Ryszard Grodzicki UKS Warszawska Szkoła Wushu Sportowego 8.11 - 8.15
4 Kamil ZHENG UKS Warszawska Szkoła Wushu Sportowego 7.91 - 8.00
5 Estera Wierzbińska Krakowska Szkoła Wushu - - -

Daoshu (Compulsory Routines) Group B (12-14years) men,
Daoshu (Compulsory Routines) Group B (12-14years) women

athlete club 5 final score
1 Bartłomiej Selega Krakowska Szkoła Wushu 8.20 - 8.20
2 Petronela Plaskurová School of Chinese Wushu - Slovakia - - -

Daoshu (Compulsory Routines) Group A (15-17years) men

athlete club 5 final score
1 Mateusz Siemianow Krakowska Szkoła Wushu 8.96 - 8.97

Jianshu (Compulsory Routines) Group C (under 12) men,
Jianshu (Compulsory Routines) Group C (under 12) women

athlete club 5 final score
1 Ema Svetlikova Wushu Olomouc Czech Republic 8.54 - 8.53
2 Liao Shengdi UKS Warszawska Szkoła Wushu Sportowego 8.13 - 8.13

Jianshu (Compulsory Routines) Group B (12-14years) men,
Jianshu (Compulsory Routines) Group B (12-14years) women

athlete club 5 final score
1 Lenka Ondrovičová School of Chinese Wushu - Slovakia 8.06 - 8.07
2 Hana Hatalová School of Chinese Wushu - Slovakia 7.72 - 7.67
- Jiří Vondrášek Česká Asociace Shaolin Wushu - - -

Jianshu (Compulsory Routines) Group A (15-17years) men,
Jianshu (Compulsory Routines) Group A (15-17years) women

athlete club 5 final score
1 Patrik Hatala School of Chinese Wushu - Slovakia 8.42 - 8.43
2 WEN Jingshan UKS Warszawska Szkoła Wushu Sportowego 8.10 - 8.07

Jianshu (Compulsory Routines) Obligatory taolu 18-39 years women

athlete club 5 final score
1 Małgorzata Pieśniewska Czerwony Tygrys Warszawa 7.89 - 7.85

Gunshu (Compulsory Routines) Group C (under 12) men,
Gunshu (Compulsory Routines) Group C (under 12) women

athlete club 5 final score
1 Ema Svetlikova Wushu Olomouc Czech Republic 8.16 - 8.07
2 Matyas Cohl Wushu Olomouc Czech Republic 7.96 - 7.90
3 Maria Gałkowska Krakowska Szkoła Wushu 7.82 - 7.80
4 Zuzanna Bubak Krakowska Szkoła Wushu 7.76 - 7.77

Gunshu (Compulsory Routines) Group B (12-14years) men

athlete club 5 final score
1 Bartłomiej Selega Krakowska Szkoła Wushu 8.05 - 8.05

Gunshu (Compulsory Routines) Group A (15-17years) men

athlete club 5 final score
1 Mateusz Siemianow Krakowska Szkoła Wushu 8.47 - 8.42
2 Šimon Slamka School of Chinese Wushu - Slovakia 8.06 - 8.07

session 4 - platform A Dec. 3, 2017, 2 p.m.